Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bůh nebo Ďábel

25. 2. 2007

 Podle mne je hlavní věc,že proklínáme oboje,tak proč to vzývat?Oba bez sebe nemůžou být,protože by se pak nemohli popírat a nenávidět.V bibli svaté je psáno,že je nutné ďábla vymýtit,ale nepopírá ho.V satanově bibli (od LaVaye) je psáno,že bůh je největší spojenec ďábla,bez něj by nemohl žít a naopak.Nevyvracím tyto myšlenky,jen se o ně mile rád opřu.

 Podívejme se na boha:

On měl vtělení na zemi v podobě Krista a ďábel?

On má svou bibli stovky let a ďábel?

On má své ovečky a co ďábel?

 Mohl bych takto pokračovat do nekonečna,přes to bych nevyjádřil ani polovinu věcí co jsou tak nějak fér a co ne.Hlavní mi přijde,že ať bůh nebo ďábel,nikdo za nás nevyléčí třeba zlomené srdce.Jen nám může poskytnout útěchu a to dokáží oba.Ač ďábel poněkud svým svérázným způsobem.Už před tímto článkem jsem nastínil co se mi motá v hlavě.Nemáme ale přeci definici ani jednoho z nich.Vše totiž tvoří víra,pro mne je víra víc než cokoliv na světa,ale třeba v lásku a ne v tyto dva pány,co nám seslalo samo nebo či peklo.

 Jestliže jsem katolík a uvažuji proti bohu,tak jsem kacíř.Myslíte si,že když budu uvažovat proti satanovi,jsem též kacíř v jeho církvi?Podle mne satan daleko víc ocení,když o něm budu přemýšlet,než když budu jen tupě věřit.To samé by měl dokázat i bůh,ale jako katolík si to nesmím ani připustit.

 Nemohu se zase vyvarovat vyzdvižení některých paradoxů.Jak v bibli,tak v té satanově.Je jich až moc na tento článek.Jediné co mohu je brát jejich chyby s časovým odstupem.Bible stará stovky let a Satanova Bible stará několik desítek let.

 Satanisti třeba naprosto vynechali své proroky.Podle mne je prorok každý,který kdy dokázal promluvit k lidem aby jim duševně pomohl.Pak tedy Ježíš,Mohamed,ale i v jistém slova smyslu LaVay jsou proroci duše,pak tedy když je Satanismus náboženství těla,nemá v něm co prorok dělat.Tato myšlenky je velmi obsáhlá a ani se nedivím že v 68 stránkové bibli satanově není dobře vysvětlena.Dejme myšlenkám čas J

 Pak tedy když toto shrnu.Bůh je mým prorokem jako byl Ježíš a Satan je mým prorok už jen podle bibli.Ukáže mi co je špatné,ale přes to nevyhnutelné.Přes to vše nemohu věřit ani jednomu z nich.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

má myšlenka

(Klementajn, 16. 3. 2008 16:07)

když o nich péšeš a přemýšlíš , tak v ne asi verit musíš. . . . to je jako kdybych sla premýšlet v mém 14-tiletém životě o Ježibabě